Blog

Eskrim Eldivenini Ele Uydurmak

Doğal deriden yapılmış eldivenler hem hava almasını sağlar hem de daha uzun süre dayanır. Suni deriden veya vinilden yapılmış eldivenlerden kaçınmanız önerilir.
Bazı eldivenler serttir ve daha uzun dayanır, bazı eldivenler ise esnektir ve daha az dayanır. Bazı eldivenlerin ise, belli başlı ölçüleri vardır. Doğal olarak boşluk payları olsa da eğer baştan uygun hissetmek istiyorsanız, elinizin şekline ve ölçüsüne tam uymalıdır.
Kaynakçı eldiveni tarzı olan eldivenler başlangıçta oldukça sert ve biraz da kalındır. Bunun içinde rahatça hareket edilip hissedilemez ki bu da özellikle yeni başlayanlar için sorundur. Eldivene en rahat ve size özgü şekli elinizi ve su kullanarak verebilirsiniz.
Bir kovaya elinizin dayanabileceği sıcaklıkta su hazırlayın. Eldiveni giyin ve suyun içine sokun. Elinizin ıslanmasını bekleyin ve sonra parmaklarınızı hareket ettirmeye başlayın. Eldiven biraz gevşedikten sonra elinizi ve bileklerinizi de hareket ettirmeye başlayın. Sanki elinizde silah varmış ve maç yapıyormuş gibi aynı hareketleri yapın. Bir süre böyle devam ettikten sonra elinizi sudan çıkarın ve suyun çoğu akıp gidene ve az ıslak kalana dek aynı hareketlere devam edin. Elinizi çıkarın ve eldiveni bileğe doğru yuvarlak biçimde kıvırarak katlayın. Sonra açın. Eldiveni tekrar elinize takın ve hareket ettirin. Elinizin şeklini aldığında gölgede asın, kurusun. Kullandıkça daha da şekil alacaktır. Eldivenlerinizi hiç bir zaman maskenizin içinde bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir